KURULUŞ

Bir taahhüt firması olan TURKLERYAPI İNŞAAT LTD. ŞTİ.'nin yan kuruluşu olarak faaliyet göstermekte olan özel İpekyolu Kız ve Erkek Öğrenci Evleri'nin inşaasına 2000 yılında başlanmış ve 2001 yılında faaliyete geçirilmiştir. Günümüzde büyük şehirlerimizde konuşlandırılan üniversitelerin, öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarına yaptıkları katkının özel yurt işletmeciliğini de bir sektör haline getirdiği bilinen bir gerçektir.


300 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

"Tam bu realiteleri göz önüne alarak "En güzel hizmet insana yapılan yatırımdır" felsefesini kendimize görev edindik. Batılı ülkelerdeki yurt anlayışına paralel olarak temelinde yurt olarak projelendirilen İpekyolu Kız ve Erkek Öğrenci Evleri binası, bütün ayrıntılar düşünülerek tasarlanmıştır. Bu doğrultuda İpekyolu Öğrenci Evleri, 5 katlı iki ayrı bloktan oluşmaktadır. Oda sayımız 115 erkek, 35 kız bloğunda olmak üzere toplam 150 odasıyla 300 öğrenci barındırma kapasitesine sahiptir. Yurdumuzda öğrenci ve veli tercihlerine göre 1,2,3 ve 4 kişilik odalar bulunmaktadır. Ayrıca iki oda bir salon şeklinde suit odalar da mevcuttur.

TEMİZ VE HİJYENLİ

İpekyolu Öğrenci Evleri'ni emsallerinden farklı kılan ve ev ortamından ayırt edilmemesine neden en önemli özelliklerinin başında temizlik ve hijyen konusunda gösterdiği duyarlılık gelmektedir. Öğrenci evlerimizin tüm üniteleri ile birlikte, özellikle hijyen gerektiren ortamları, öğrenilerimizin sağlıkları göz önünde bulundurularak, en kaliteli ürünlerin seçimi ile oluşturulmuştur. Bu çerçevede öğrenci evlerimizin her odasında banyo-tuvalet olup, otel konforu ile öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Geniş ve modern imkanları, güler yüzlü personeli, en önemlisi de geleceğiniz için yaptığımız yatırımlar ile kapılarımızı sizler için araladık.

KENDİ SEKTÖRÜNDE MARKA

Yaklaşık 14 yıldır hizmet veren Özel İpekyolu Öğrenci Evleri, öğrencilerimizin ihtiyaçları ve beklentilerini en ince detayına kadar titizlikle araştırmakta ve yerine getirmektedir. Türkiye'nin dört bir yanından, en seçkin aile ve okullardan gelen öğrencilerimiz, bu çok yönlü mozik içinde yaşamanın değerini öğrenirken, aynı zamanda da kendi kendine karar verme, seçim yapma ve bunu uygulama konusunda da deneyim sahibi olmaktadır. Gerek hedef kitlesine sunduğu özgün hizmet anlayışı ve gerekse kurumsallaşma bilincine sahip işletmecilik tarzı ile İPEKYOLU adını kendi sektöründe 'marka'ya dönüştürme kararlılığında olan 'özel bir yurttur'.


Trabzon'daki eviniz..